Σεπ 15

Έναρξη σχολικής χρονιάς – Αγιασμός

AΓΙΑΣΜΟΣ 2ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΙΕΡΙΣΣΟΥ ΚΑΙ 2ΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΙΕΡΙΣΣΟΥ 2021-2022

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, ο Αγιασμός του 2ου Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Ιερισσού θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου στις 9:30 π.μ. Οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου θα έρθουν με τις τσάντες τους για να παραλάβουν τα σχολικά τους βιβλία. Όλοι οι μαθητές θα πρέπει να έχουν υποβληθεί σε αυτοδιαγνωστικό τεστ (self test) το οποίο πρέπει να έχει γίνει μέσα στο προηγούμενο 24ωρο και να έχει δηλωθεί. Οι μαθητές θα φέρουν μαζί τους την έντυπη βεβαίωση που έχει διανεμηθεί από το σχολείο ή έχουν εκτυπώσει οι ίδιοι. Εξαιρούνται τα παιδιά που έχουν πιστοποιητικό νόσησης το τελευταίο εξάμηνο. Οι μαθητές Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης θα μπαίνουν από την μπροστινή είσοδο του σχολείου, ενώ οι μαθητές της Δ΄, Ε και ΣΤ΄ τάξης θα μπαίνουν από την πίσω είσοδο. Η είσοδος των μαθητών θα γίνεται υποχρεωτικά με μάσκες. Η είσοδος των γονέων δεν επιτρέπεται. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 10:30.Η χρήση μάσκας στους χώρους του σχολείου είναι υποχρεωτική για όλους! ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!!!!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΙΕΡΙΣΣΟΥ

Υψηλάντη Σοφία