Μηνιαίο αρχείο: Νοέμβριος 2017

Νοέ 15

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Πάρκο των Δεινοσαύρων

Οι μαθητές/τριες της Ε΄ και Στ΄ τάξης επισκέφθηκαν το θεματικό πάρκο και μουσείο οι “Δεινόσαυροι” στο Εκθεσιακό Κέντρο της Θεσσαλονίκης. Στο νέο θεματικό πάρκο οι μικροί  επισκέπτες μπαίνουν σε μια μηχανή του χρόνου και μεταφέρονται εκατομμύρια χρόνια πριν. Εκεί ζουν μια μοναδική εμπειρία αφού έχουν την ευκαιρία να δουν, να ακούσουν και  να αγγίξουν τα …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Νοέ 13

(χωρίς τίτλο)

Το Σχολείο μας επισκέφθηκαν οι δάσκαλοι/ες Μουσικής που παραδίδουν μαθήματα μουσικής προπαιδείας και εκμάθησης μουσικών οργάνων, ρυθμού και τραγουδιών στη Μουσική Σχολή – Ωδείο του Αριστοτέλειου Πνευματικού Κέντρου. Οι δάσκαλοι/ες μας ενημέρωσαν για το περιεχόμενο των μαθημάτων, τις μέρες και ώρες, έπαιξαν με μουσικά όργανα και τραγούδησαν με τους/τις μαθητές/τριες.