Μηνιαίο αρχείο: Απρίλιος 2023

Πασχαλινές ευχές!!!

Το Διδακτικό προσωπικό και η Διευθύντρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ιερισσού σας εύχονται Καλή Ανάσταση με υγεία, γαλήνη και κατάνυξη!!!

Πασχαλινές δραστηριοτητες!!!

Οι μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας τελευταία μέρα πριν τις διακοπές του Πάσχα ασχολήθηκαν με δραστηριότητες προετοιμασίας για τη μεγάλη εορτής της χριστιανοσύνης.

Απρ 09

Πράξη αγάπης και ανθρωπιάς για τη μικρή Μαρία!

Μία πράξη ανθρωπιάς και αγάπης από τους μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς του Σχολείου μας στη μικρή Μαρία από την Ουρανούπολη.Οι ευχές μας θα τη συνοδεύουν στο ταξίδι της για τη ζωή και θα την περιμένουμε να επιστρέψει γερή και δυνατή.

Απρ 06

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο Πολυγύρου

Την Τετάρτη 5 Απριλίου οι μαθητές και μαθήτριες της Α και Β τάξης επισκέφθηκαν το Αρχαιολογικό Μουσείο στον Πολύγυρο. Το πλήρως ανακαινισμένο και εκσυγχρονισμένο μουσείο προσφέρει υψηλού επιπέδου παρουσίαση των αρχαιολογικών ευρημάτων της περιοχής του Νομού Χαλκιδικής. Οι μαθητές και μαθήτριες παρακολούθησαν το πρόγραμμα ” Το παιχνίδι μέσα στο χρόνο” κάνοντας αναφορά στα παιχνίδια που …

Συνέχεια ανάγνωσης »