Μηνιαίο αρχείο: Σεπτέμβριος 2024

Σεπ 27

Περί ημέρας σχολικού αθλητισμού

Την Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, με κοινό σύνθημα «Αθλούμαστε μαζί, δίνουμε ποιότητα στη ΖΩΗ» και στόχο την ανάδειξη της ωφελιμότητας της άθλησης στη σωματική και πνευματική υγεία εφ’ όρου ζωής, η σχολική μας μονάδα οργάνωσε και  υλοποίησε αθλητικές δραστηριότητες και εκδηλώσεις καθ΄ όλη τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου. Οι μαθήτριες και οι μαθητές, με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού φυσικής αγωγής και σε συνεργασία με τους δασκάλους, γιόρτασαν, μέσα …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σεπ 25

Έσο έτοιμος!

Οι τακτικές ασκήσεις σεισμού μας κρατούν σε ετοιμότητα. Το κτήριο εκκενώνεται με ασφάλεια εν ριπή οφθαλμού!

Σεπ 20

Ζήτω οι καινούργιες μας εστίες!

Ευχαριστούμε την εταιρεία VEGGA SPORT για τη δωρεά των νέων εστιών για το γήπεδό μας και για το αθλητικό υλικό που για ακόμη μια φορά μας πρόσφερε. Η συνεχής στήριξη του κυρίου Βεργίνη μας συγκινεί!

Σεπ 14

Αστροπαρατήρηση

Ευχαριστούμε τον Όμιλο Φίλων Αστρονομίας για τη μοναδική ευκαιρία που μας πρόσφερε!

Σεπ 11

Του Κυρίου δεηθώμεν

Ο αγιασμός τελέσθη με αξιοσημείωτη επιτυχία!

Σεπ 09

Περί αστέρων!

Σεπ 09

Περί Αγιασμού

Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου στις 10:00.