Μηνιαίο αρχείο: Νοέμβριος 2021

Νοέ 22

Εορτασμός Πολυτεχνείου

Την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου γιορτάσαμε στο Σχολείο μας το Πολυτεχνείο. Κάθε τάξη με το/τη δάσκαλο/α της έκανε αναφέρθηκε στα σημαντικά γεγονότα της 17ης Νοεμβρίου που έγιναν με σκοπό την πτώση της χούντας και του διδακτορικού καθεστώτος του Παπαδόπουλου και την επαναφορά της δημοκρατίας. Οι μαθητές/τριες παρακολούθησαν σχετικά βίντεο, αφηγήθηκαν, τραγούδησαν και ζωγράφισαν τα μηνύματα των …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Νοέ 17

Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης της Σχολικής Μονάδας

Νοέ 10

Επίσκεψη καθηγητών Μουσικής Σχολής

Την Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021 επισκέφθηκαν το Σχολείο μας οι καθηγητές της Μουσικής Σχολής του Αριστοτέλειου Πνευματικού Κέντρου. Οι μαθητές & μαθητές είχαν την ευκαιρία να ακούσουν μελωδίες από διάφορα μουσικά όργανα και να κάνουν τις ερωτήσεις τους γύρω από τη Μουσική και τις μελωδίες! Μια ευχάριστη “νότα” στο σχολείο!

Νοέ 05

Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου – Παρέλαση

Ανήμερα 28ης Οκτωβρίου οι μαθητές/τριες του Σχολείου μας, όπως και σε όλα τα σχολεία σε κάθε γωνιά της χώρας μας παρέλασαν με υπερηφάνεια και καμάρι. Μπράβο σε όλα τα παιδιά!