Οι μαθητές/τριες των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων επισκέφθηκαν την Πέμπτη 16 Ιανουαρίου το Πολιτιστικό Κέντρο για να παρακολουθήσουν την έκθεση ζωγραφικής του Ευθύμη Βαρλάμη, Έλληνα της διασποράς με θέμα το “Άγιο Όρος”. Επίσης, τους δόθηκε η ευκαιρία να “ταξιδέψουν” στις περιοχές του Αγίου όρους μέσα από την ταινία “Οδοιπορικό στο Άγιο Όρος” σε σκηνοθεσία του Πάνου Παπαγιάννη και καλλιτεχνική διεύθυνση του Δημήτρη Καλαϊτζή.
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2020/01/82526991_618286842047675_8673522674284101632_n-768x1024.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2020/01/82469679_221675862181317_4942297727401721856_n-Αντιγραφή-1024x768.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2020/01/82926162_515955689274650_211528968984068096_n-Αντιγραφή-1024x768.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2020/01/82974828_188475522345638_208825583423979520_n-Αντιγραφή-1024x768.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2020/01/83601496_614158986015368_4859629085946544128_n1-Αντιγραφή-768x1024.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2020/01/82754493_3437078006333693_5907394711517134848_n-Αντιγραφή-768x1024.jpg)