Απρ 03

Έπαινος σε μαθητή του Σχολείου μας

Με μεγάλη χαρά παραδώσαμε στον απόφοιτο μαθητή του Σχολείου μας Φάνη Πρίφτη, τον έπαινο στα Μαθηματικά, που μας επισκέφθηκε παρέα με το συμμαθητή του Νιαζί Χορανλλί. Οι μαθητές & μαθήτριες της περσινής Στ΄ τάξης συμμετείχαν στον μαθηματικό διαγωνισμό του Ευκλείδη, που διοργανώνεται κάθε χρόνο, πέρσι είχε τον τίτλο “Παιχνίδι και Μαθηματικά” και διεξήχθη στις 28 Μαΐου 2021. Όλοι & όλες συμμετείχαν και έλαβαν βεβαίωση συμμετοχής.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και συγχαρητήρια στο Φάνη που πέτυχε το μεγαλύτερο σκορ στο μαθηματικό διαγωνισμό. Ευχόμαστε όλα τα παιδιά να συνεχίζουν να προσπάθουν και να συμμετέχουν σε δραστηριότητες και δράσεις που προάγουν τη μαθηματική και κριτική σκέψη.