Ενόψει της Πανέλλήνιας Ημέρας Αθλητισμού την Τετάρτη 29 Σεπτεμβρίου οι μαθητές/τριες του Σχολείου μας επιδόθηκαν σε αθλητικές δραστηριότητες και παιχνίδια στον αυλή. Τον Προγραμματισμό και συντονισμό των αθλητικών δράσεων είχε ο Γυμναστής του Σχολείου μας κ. Ζαχαρίας Ζάχος.
Το σύνθημα της Ημέρας είναι: “Το σχολείο σε κίνηση: αθλούμαστε δημιουργικά”, και μας θυμίζει ότι θα πρέπει να φροντίσουμε το σώμα μας, να αθλούμαστε και να κινούμαστε για να το διατηρήσουμε δυνατό και υγιές!
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/243519638_3007112662938543_5962779093680955525_n.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/243392603_333426255245340_3865611937975999134_n.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/243978000_2997620187184039_4187995383148647279_n-1024x768.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/243414125_2006839349479846_1050058452133404064_n.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/243394103_279020277377965_6418908587781509660_n.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/244310451_1227288777698220_5877621420493957006_n.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/243424789_654676779270512_2078087042755279065_n.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/243434354_288188279536032_6471835917490751546_n.jpg)
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2021/09/243968718_836797357013290_2486972750433058754_n.jpg)