Στον παρακάτω σύνδεσμο υπάρχουν αναρτημένα τα τεύχη του περιοδικού “Παγχαλκιδικός Λόγος” που εκδίδει ο Παγχαλκιδικός Σύλλογος “Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ”. Στο 48ο τεύχος υπάρχει αφιέρωμα αναφορικά με τις δραστηριότητες και δράσεις που υλοποίησαν οι μαθητές/τριες του Στ΄ 1 & Στ΄΄ 2 στο πλαίσιο του εορτασμού των 200 χρόνων από την έναρξη της ελληνικής επανάστασης.
Αναζητήστε το 48ο, σελ. 51.
https://drive.google.com/drive/folders/1XzWATg0JQW1OilPTyubDRmqqUanzKqBa?usp=sharing