Με μεγάλη χαρά συμμετείχε το σχολείο μας στις εργασίες του 2ου Πανελλήνιου Συνεδρίου Ιστορίας & Εκπαίδευσης που πραγατοποιήθηκε με υβριδικό τρόπο (δια ζώσης & διαδικτυακά). Οι εργασίες των μαθητών/τριών της Στ΄ 1 & Στ΄ 2 τάξεων της σχολικής χρονιάς 2020 – 2021 παρουσιαστήκαν σε αυτό το Συνέδριο καθώς και μέρος της γιορτηά λήξης που ήταν αφιερωμένη στα 200 χρόνια από την ελληνική επανάσταση. Παρακάτω επισυνάπτεται το Πρόγραμμα του Συνεδρίου και η Πρόσκληση.
![](http://2dim-ieriss.chal.sch.gr/site2/wp-content/uploads/2022/05/ΠΡΟΚΛΗΣΗ-1-1024x722.jpg)