Ιαν 30

Καλή αρχή!

Μαΐ 22

Το Λιμεναρχείο στο Σχολείο μας

Την Παρασκευή 12 Μαϊου επισκέφθηκε το σχολείο μας εκπρόσωποι από το Λιμεναρχείο της περιοχής μας. Όλοι οι μαθητές και μαθήτριες παρακολούθησαν την ενημέρωση αναφορικά με τους κινδύνους της θάλασσας και τρόπους προστασίας και διαχείρισης δύσκολων καταστάσεων στην παραλία και τη θάλασσα. Ακολούθησε μια γόνιμη συζήτηση όπου οι μικροί μαθητές και μαθήτριες έθεσαν τις απορίες και τους προβληματισμούς τους.

Μαΐ 21

Επετειακές εκδηλώσεις στον Πολύγυρο 13-5-2023

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
Σήμερα 13 Μαΐου αντιπροσωπεία του Σχολείου μας, εκπρόσωπος των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Αριστοτέλη, συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις που έγιναν στον Πολύγυρο για την επέτειο της Επανάστασης της Χαλκιδικής το 1821.
Συγχαρητήρια στα παιδιά και τους γονείς που συμμετείχαν

Μαΐ 20

Γιορτή μητέρας!!!

Μάνα, μητέρα, μαμά… Είναι λειτούργημα που με πολλές αυτοθυσίες, με περίσσια υπομονή και επιμονή και φυσικά με πολλή αγάπη μεγαλώνει τον κάθε άνθρωπο.

Οι μαθητές και μαθήτριες της Γ’ τάξης έγραψαν και ζωγράφισαν, αφιέρωσαν για τη μητέρα,τη μάνα, τη μαμά, γιατι μάνα είναι μόνο ΜΙΑ!

Χρόνια πολλά ΜΑΜΆ!!!!

Πασχαλινές ευχές!!!

Το Διδακτικό προσωπικό και η Διευθύντρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ιερισσού σας εύχονται Καλή Ανάσταση με υγεία, γαλήνη και κατάνυξη!!!

Πασχαλινές δραστηριοτητες!!!

Οι μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας τελευταία μέρα πριν τις διακοπές του Πάσχα ασχολήθηκαν με δραστηριότητες προετοιμασίας για τη μεγάλη εορτής της χριστιανοσύνης.

Απρ 09

Πράξη αγάπης και ανθρωπιάς για τη μικρή Μαρία!

Μία πράξη ανθρωπιάς και αγάπης από τους μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς του Σχολείου μας στη μικρή Μαρία από την Ουρανούπολη.
Οι ευχές μας θα τη συνοδεύουν στο ταξίδι της για τη ζωή και θα την περιμένουμε να επιστρέψει γερή και δυνατή.

Παλαιότερα άρθρα «