Φεβ 19

Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Με σύνθημα «Δημιούργησε, επικοινώνησε και μοιράσου με σεβασμό: Ένα καλύτερο Διαδίκτυο  ξεκινάει από εσένα», γιορτάζεται και φέτος, στις 6 Φεβρουαρίου 2018, ημέρα Τρίτη, η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου (Safer Internet Day – SID), καλώντας όλους στη δημιουργία ενός καλύτερου και ασφαλούς διαδικτύου. Οι μαθητές/τριες της Ε΄  τάξης μας παρουσίασαν τους κινδύνους που “κρύβει” το διαδίκτυο αλλά μας έδωσαν και πολύ σημαντικές συμβουλές για την πλοήγησή μας σε αυτό. Την οργάνωση και παρουσίαση της γιορτής επιμελήθηκαν οι δάσκαλοι, κ. Νίκος Γραβάς, δάσκαλος της Ε΄ τάξης, κ. Γιώργος Αλεξιαδης, καθηγητής Πληροφορικής, και η κ. Δήμητρα καθηγήτρια Μουσικής. Στο τέλος οι μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης μας τραγούδησαν το τραγούδι “Σεβαστείτε” διασκευή του γνωστού τραγουδιου “Despacito”. Τη γιορτή πλαισίωσαν και γονείς των παιδιών.